Prawo pracy 1

Nasza kancelaria adwokacka z siedzibą w Pabianicach specjalizuje się w obszarze prawa pracy, oferując kompleksowe wsparcie zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Prawo pracy obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych ze stosunkiem pracy, w tym prawa i obowiązki obu stron. Nasz zespół doświadczonych adwokatów służy pomocą w różnych aspektach zatrudnienia, zapewniając profesjonalne doradztwo prawne, jak również reprezentację przed sądem.

Do głównych obszarów naszej praktyki należą:

  • Ustalanie istnienia stosunku pracy,
  • Porady i wsparcie w przypadku wypowiedzenia lub rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia,
  • Pomoc w sprostowaniu świadectwa pracy,
  • Reprezentacja w sprawach o wypłatę odszkodowań za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, mobbing czy dyskryminację,
  • Doradztwo w kwestiach zakazu konkurencji,
  • Pomoc w przypadku wypadków przy pracy,
  • Wsparcie w sprawach dotyczących wynagrodzenia oraz innych należności, takich jak odprawy czy ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Jesteśmy po to, aby wspierać pracowników w dochodzeniu ich praw, zwłaszcza w sytuacjach nierównego traktowania czy naruszeń zasad bezpieczeństwa pracy. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na skuteczną walkę o sprawiedliwość i ochronę interesów naszych klientów.

Pracodawcy mogą również liczyć na nasze wsparcie w codziennym zarządzaniu firmą, w tym przy tworzeniu dokumentacji pracowniczej oraz w sporach pracowniczych. Nasze usługi obejmują doradztwo w zakresie wynagrodzeń, umów o pracę, przestrzegania klauzuli o zakazie konkurencji, a także reprezentację w sprawach związanych z czasem pracy, zwolnieniami grupowymi i odprawami.

W Pabianicach i okolicach nasi adwokaci są gotowi służyć swoją wiedzą i doświadczeniem wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w zakresie prawa pracy. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.